top of page

Ką reiškia "klaida 404"?

Atnaujinta: 2023-11-21

Turinys:

  • Ką reiškia "Klaida 404"?

  • Neigiamos 404 klaidų svetainėje pasekmės

  • Klaidos 404 priežastys

  • Kaip rasti nuorodas į "Not found" puslapius

  • Klaidos 404 kodu puslapių apiforminimas


Ką reiškia "Klaida 404"?
Ar jūsų Wix svetainė turi sutvarkytą 404 klaidos kodo puslapį? "Error 404: page not found" arba "Klaida 404: puslapis nerastas" - tai serverio atsakymo kodas pagal HTTP kodavimą, kuris reiškia, kad vartotojo užklausos metu prašomas puslapis neegzistuoja. HTTP kodus patvirtino 1992 metais Pasaulinis žiniatinklio konsorciumas (W3C (World Wide Web Consortium) - konsorciumas, leidžiantis programinės įrangos standartus žiniatinkliui). Kiekvienas skaitmuo, priklausomai nuo jo vietos turi tam tikrą reikšmę, o kodai yra iššifruojami.Kodo 404 skaitmenys reiškia:

4 - naudotojo klaida rašant arba prašant trūkstamo puslapio;

0 - sintaksės klaida;

4 - prašomo puslapio serveryje nėra.


Kodus generuoja svetainę ir susijusius failus talpinantis serveris, reaguodamas į užklausą:

  • naudotojo įvestą URL adreso juostoje,

  • paspaudus nuorodą iš paieškos sistemos,

  • naudojant naudotojo žymes naršyklėje.


Neigiamos 404 klaidų svetainėje pasekmės


Vartotojai, vietoj laukiamos informacijos pamatę "Klaida 404: puslapis nerastas", dažnai palieka svetainę, nedrįsdami pereiti prie kitų interneto išteklių nuorodų. Dėl to pablogėja elgsenos veiksniai, o tai paprastai turi neigiamą poveikį SEO rezultatų kilimui. Jei lankytojai svetainėje neužsibūna ilgiau nei kelias sekundes, paieškos sistemos tai vertina kaip žemą žiniatinklio išteklių kokybės įvertinimą. Tokiu atveju lankytojui lieka nemalonus pėdsakas, kuris mažina pasitikėjimą interneto projektu. Mažiau patyrę naudotojai 404 klaidos atsiradimą sieja su pavojumi savo duomenims. Iš paieškos sistemų pusės nuolat susidurdami su neegzistuojančiais puslapiais indeksavimo procese, paieškos sistemų robotai signalizuoja, kad svetainėje arba yra daug klaidų ir reikia sumažinti jos pozicijas paieškoje kaip nenaudingas, arba web puslapis yra apleistas ir turi būti pašalintas iš paieškos rezultatų.


404 klaidos priežastys


Puslapis su 404 kodu pasirodo, jei naudotojas padarė klaidą rankiniu būdu įvesdamas URL adreso juostoje, yra neteisingas serverio veikimas, kuris yra gana retas, web svetainė savininkas pašalino puslapį, tačiau nuoroda į jį liko naudotojo žymėse arba svetainėje vidinėje nuorodoje, tai yra vadinamoji "sugadinta nuoroda". Kad naudotojai negautų 404 klaidos, svetainės savininkas gali pašalinti visas "neveikiančias nuorodas", kurios kartkartėmis atsiranda atnaujinant svetainę. Būtina laiku stebėti jų atsiradimą ir tinkamai jas pašalinti.


Kaip rasti nuorodas į "Not found" puslapius


Vienintelis būdas įsitikinti, kad nėra puslapių su 404 klaida, - reguliariai juos tikrinti. Šią užduotį gali padėti atlikti įvairūs svetainės įrankiai: "Google Search Console" ir "Yandex Webmaster Manual" žiniatinklio išteklių nuorodų tikrinimas Specializuoti analizatoriai kaip "Screaming Frog", "Netpeak Spider", "Xenu".


Klaidos kodo 404 puslapių apiforminimas


Pasirūpinkite, kad jūsų internetinį svetainė turėtu 404 klaidos puslapį, kuriame būtu nuorodos į pagrindinius žiniatinklio ištekliaus skyrius, pavyzdžiui į web svetainės puslapį "PAGRINDINIS" (Home page). Jos dizainas turi atitikti visos svetainės išvaizdą. Įdomūs dizaino sprendimai ne tik patraukia vartotojo dėmesį, bet ir daro teigiamą poveikį naudotojų elgsenos veiksniams ir požiūriui.
26 peržiūros0 komentarų

BASTYON

Commentaires


bottom of page